Spruitjes uit de oven met champignons en blokjes spek is een hartige en makkelijke ovenschotel. Een gerecht dat eens iets anders is dan de standaard gekookte spruitjes met aardappelen, en dus een gerecht voor de liefhebbers van deze groente, maar ook voor diegenen die normaliter spruitjes niet lekker vinden.

Recept Spruitjes uit de oven met champignons en blokjes spek
Je kunt eventueel natuurlijk de champignons weglaten.
Ingrediënten
- 750 Gram Verse spruitjes
- 75 Gram Ontbijtspek
- 250 Gram Champignons
- 1 deciliter Slagroom
- 150 Gram Geraspte kaas
- Zout en peper
- Olijfolie
Bereiding
De oven voor verwarmen op 175 tot 180 graden.
De spruitjes schoon maken en goed wassen.
De spruitjes in ruim water gedurende 10 minuten beetgaar koken. Goed laten uitlekken in een vergiet.
Ontbijtspek in blokjes snijden.
Champignons schoon boenen en in plakjes snijden.
Doe wat olie in een koekenpan en bak de blokjes spek totdat deze lichtbruin beginnen te kleuren. Voeg de champignons toe en bak deze gedurende 2 minuten mee.
Meng spek, champignons, en de spruitjes. Voeg de slagroom toe en breng het geheel op smaak met zout en peper.
Doe het mengsel in een ovenschaal en strooi de geraspte kaas er ruim over.
Plaats de ovenschaal in het midden van de oven gedurende ongeveer 25 minuten, totdat de kaas een lichtbruin korstje heeft gekregen.